GREBIEN Nico AUT

Position:
Wurfhand:
Alter:
24
Geburtstag:
23.10.2001
Nationalität:
AUT

Saison-Statistik

aktualisieren
Saison▼
Team▼
Liga▼
Sp.▼
Tore▼
T/Sp.▼
7M▼
7M%▼
Strafen▼
Str./Sp.▼
gelb▼
rot▼
–>
Prognose 2022/23
14
30
2,14
4
80,0%
3
0,21
0
0
2022/23
CupM
2
1
0,50
0
0
1
0,50
0
0
Future Teams
4
15
3,75
2
66,7
1
0,25
0
0
HLA-HLA2-RL
17
34
2,00
4
80
5
0,29
0
0
Männer
2
17
8,50
3
100
0
0
0
0
2021/22
CupM
1
2
2,00
0
0
2
2,00
0
0
Future Teams
14
43
3,07
5
62,5
3
0,21
2
0
Steirische Handballtage
1
1
1,00
0
0
0
0
0
0
2020/21
U20
9
34
3,78
7
63,6
1
0,11
1
0
HLA-BLM-RL
18
5
0,28
3
100
2
0,11
0
1
2019/20
U20
21
80
3,81
13
61,9
3
0,14
4
0
U18
8
22
2,75
4
80
6
0,75
1
0
2018/19
U20
16
37
2,31
11
78,6
0
0
3
0
U18
4
21
5,25
4
66,7
2
0,50
2
0
2017/18
U20
23
41
1,78
11
57,9
2
0,09
0
0
U18
4
21
5,25
6
75
0
0
1
0
U16
10
58
5,80
9
75
2
0,20
2
0
ISF-Q Schüler
4
2
0,50
0
0
0
0
0
0
2016/17
U20
15
20
1,33
4
50
2
0,13
0
0
U18
4
3
0,75
1
50
1
0,25
1
0
U16
14
71
5,07
3
60
7
0,50
4
1
U15
7
35
5,00
9
75
2
0,29
1
0

Karriere-Statistik

Liga▼
Saisonen▼
Sp.▼
Tore▼
T/Sp.▼
7M▼
7M%▼
Strafen▼
Str./Sp.▼
gelb▼
rot▼
U20
5
84
212
2,52
46
63,0
8
0,10
8
0
U18
4
20
67
3,35
15
71,4
9
0,45
5
0
U16
2
24
129
5,38
12
70,6
9
0,38
6
1
U15
1
7
35
5,00
9
75
2
0,29
1
0
CupM
3
3
3
1,00
0
0
3
1,00
0
0
Future Teams
2
18
58
3,22
7
63,6
4
0,22
2
0
HLA-BLM-RL
3
18
5
0,28
3
100
2
0,11
0
1
HLA-HLA2-RL
2
17
34
2,00
4
80
5
0,29
0
0
ISF-Q Schüler
1
4
2
0,50
0
0
0
0
0
0
Männer
2
2
17
8,50
3
100
0
0
0
0
Steirische Handballtage
1
1
1
1,00
0
0
0
0
0
0