Matzinger Julia AUT

Position:
Wurfhand:
Alter:
20
Geburtstag:
12.08.2006
Nationalität:
AUT

Saison-Statistik

aktualisieren
Saison▼
Team▼
Liga▼
Sp.▼
Tore▼
T/Sp.▼
7M▼
7M%▼
Strafen▼
Str./Sp.▼
gelb▼
rot▼
–>
Prognose 2026/27
18
42
2,33
11
64,7%
2
0,11
1
0
2026/27
RL
1
5
5,00
0
0
0
0
0
0
Cup
2
3
1,50
0
0
0
0
0
0
2025/26
U18
2
10
5,00
3
100
0
0
0
0
WHA1, WHA2
15
26
1,73
12
63,2
2
0,13
0
0
2024/25
U18
19
101
5,32
28
60,9
5
0,26
1
0
Frauen
7
15
2,14
1
25
0
0
2
0
WHA1, WHA2
25
20
0,80
0
0
2
0,08
0
0
2023/24
U18
24
63
2,63
4
40
9
0,38
1
0
Frauen
6
10
1,67
0
0
2
0,33
0
0
WHA1, WHA2
11
1
0,09
0
0
0
0
0
0
2022/23
U18
2
2
1,00
0
0
2
1,00
0
0
U16
22
153
6,95
69
84,1
10
0,45
3
1
2021/22
U18
4
4
1,00
2
100
1
0,25
0
0
U16
23
122
5,30
65
81,3
8
0,35
3
0
U15
5
20
4,00
13
81,3
2
0,40
0
0
2020/21
U16
3
2
0,67
0
0
0
0
0
0
U14
11
32
2,91
1
100
1
0,09
0
0
2019/20
U15
3
3
1,00
0
0
1
0,33
0
0
U13
6
14
2,33
2
50
1
0,17
1
0

Karriere-Statistik

Liga▼
Saisonen▼
Sp.▼
Tore▼
T/Sp.▼
7M▼
7M%▼
Strafen▼
Str./Sp.▼
gelb▼
rot▼
RL
1
1
5
5,00
0
0
0
0
0
0
Cup
1
2
3
1,50
0
0
0
0
0
0
U18
5
51
180
3,53
37
60,7
17
0,33
2
0
U16
3
48
277
5,77
134
82,2
18
0,38
6
1
U15
2
8
23
2,88
13
81,3
3
0,38
0
0
U14
2
11
32
2,91
1
100
1
0,09
0
0
U13
2
6
14
2,33
2
50
1
0,17
1
0
Frauen
2
13
25
1,92
1
25
2
0,15
2
0
WHA1, WHA2
3
51
47
0,92
12
60
4
0,08
0
0